Pokud si podle nadpisu myslíte, že jste se dostali do kuchyně, tak nedostali. Budeme se bavit o vodě v bazénu, totiž konkrétně o tom, zda má být slaná či nikoli. Výzkumy i lékaři dermatologové hovoří zcela jednoznačně. Ano. Slaná voda má na pokožku jednoznačně příznivý účinek. Proto pokud můžete, dávejte do vody sůl a nic nezkazíte tím, že si přikoupíte salinátor. K čemu je dobrý? Může vám vyrobit chlor, a to chlor plynný. Ten je rozhodně lepší nežli ten klasický a tím vlastně také ušetříte peníze. Voda tak nebude mít ten podivný slabý chlorový nádech. Prostě, všechno hovoří za sůl.
Pokud jste si nyní do již výše citované kuchyně odběhli, popadli tam sáček soli s tím, že ho šoupnete do vody, tak to moc dobře neděláte. Ne, že byste tím zbořili svět, to ne, ale do bazénu patří sůl speciální, a to přímo mořská. Ta se skutečně dováží až sem a zde si ji můžete koupit. Na množství se musíte poradit s prodejcem, nebo někým jiným, protože takto se nedá v článku napsat, kolik jí budete potřebovat. K tomu je třeba znát obsah bazénu, nebo jeho rozměry. Chytrý matematik si pak obsah vypočte a podle toho pak určí kolik soli tam přijde.
Nahrubo se dá říci, že bude třeba jeden pytel o váze dvaceti pěti kilogramů na pět kubíků vody. Pak by měla být voda ve vašem bazénu akorát o čemž byste se měli přesvědčit měřením. Pamatujte si, že ideální koncentrace soli v bazénu je 0,3 – 0,5 %. Nu a potom již nebude třeba kupovat sůl na delší dobu, postačí jen tablety, které můžete umístit do plováku a máte zase na delší dobu pokoj. Tím pádem na to nemusíte myslet. Měření slanosti vody postačuje jednou za týden nebo dva. Tabletová sůl se pak dá koupit přímo přes odkaz v tomto článku. Je umístěn v předchozí větě a je jinou barvou textu. Takže si na něj klikněte a budete přeneseni na webové stránky dovozce a prodejce soli.