· Postel. Centrum puberťákova života. Buďte sami k sobě i ke svým dětem upřímní, vaše dítě toho dělá v posteli daleko více než jen spí. A teď nemáme na mysli nic nemravného, ale to, že teenager v posteli jí, pije, občas se snad i učí, surfuje po internetu, kouká na seriály, hraje počítačové hry a kdovíco dalšího. Vybírejte tedy lůžko o takové velikosti, aby se na něm dalo pořádně roztáhnout, a vešel se na něj i notebook nebo půlka jídelního servisu. Co se matrace týče, sáhněte po paměťové pěně. Je pohodlná a přitom drží tvar. A pokud dítěti přikoupíte i držák na laptop, utrhne vám obě ruce (tedy, udělalo by to, kdyby to nebylo „trápnýýýý“)
· Stůl. I na toho největšího lajdáka občas dojde, a je potřeba se opravdu učit. Pořiďte proto pořádný pracovní stůl, na který se kromě počítače vejde i otevřená knížka a sešit. Samozřejmostí by měl být dostatek úložných prostor, aby bylo kam nacpat staré sešity i časopisy. U stolu je důležité umístění. Měl by stát na nejsvětlejším místě pokoje, a ideálně být vybavený ještě malým světlem. Skvělé jsou také organizéry, díky kterým se na stole bude (teoreticky) snadno udržovat pořádek. Ke stolu samozřejmě patří i ergonomická židle, žádná dětská stolička.
· Úložné prostory. Teenageři se samozřejmě zajímají o to, co mají na sobě, a hadříky je potřeba někam dát. Kromě klasické velké skříně je skvělým nápadem i pojízdný věšák, podobný těm, co mají v obchodech s oblečením. Skvěle vypadá, a váš potomek nebude muset oblíbené kousky vršit na židli. Laciným řešením, které nadělá spoustu parády, jsou obyčejné lepenkové krabice se zajímavým potiskem. Mají je všude, dají se ladit s designem pokoje a dá se do nich rychle uklidit binec před návštěvou.
· Doplňky. Tady nechte vašemu potomku, v rámci možností, volnou ruku. Jasně, horolezeckou stěnu nebo pódium mu do pokoje asi neumístíte, ale zbytek nechte na nich. Plakáty, obrázky, fotky, světýlka, nebo třeba (pokud to jde) malbu na zdi nebo taneční tyč jim tak necenzurujte. Koneckonců, už to nejsou děti.